עידו שפירא ז"ל

אודותיו:

עידו מאיר שפירא נולד ביום י"ד בסיוון התשמ"ה, 2.6.1985, בצפת.
עידו – בן לדניאלה ולאורי, אח להילה ונועה – גדל ולמד בחיפה (נווה-שאנן). את לימודיו, בחטיבת הביניים והתיכון בבי"ס עירוני ג', סיים בהצטיינות. כבר אז אהב את המקצועות הריאליים והרחיב בלימוד מקצועות הפיזיקה, המתמטיקה והמחשבים. עידו נחשב בעיני מוריו תלמיד מוכשר ומצטיין בתחומים שבהם עסק. לצד לימודיו בחטיבת הביניים ועד לכיתה י' השתתף עידו בחוגי הסיור ובילה זמן רב בטיולים רגליים ובאופני הרים בחיק הטבע, מה שהעיד, בהמשך, על הזיקה והאהבה לארץ ישראל ועל יכולת הניווט הגבוהה שלו.

שירותו הצבאי:

בינואר 2004 התגייס עידו לצה"ל והחל בקורס טיס. לאחר חודשים מספר התנדב לסיירת צנחנים, למחזור גיוס מרץ 2004. לאורך כל המסלול ותקופת ההכשרה, עידו השקיע, היווה דמות מקצועית, היה בעל יכולות ניווט גבוהות מהרגיל. הוכיח תמיד, כי כוח רצון ואמונה גוברים על כל קושי פיזי. היה חבר ואח שערכי הצניעות, השקט, הנתינה והיצירתיות מושרשים באופיו ובדעותיו. עידו – תמיד הבחור הרציני בצוות, "זה עם הראש על הכתפיים", זה שיורד לפרטים בכל דבר, זה שמנבאים לו עתיד כמנכ"ל חברת היי – טק עם חליפה, עניבה ותיק מנהלים… עם זאת ידע למצוא רגעי צחוק והשתטות בסיטואציות שונות. לדאבון ליבנו, החיוך שהכרנו, רוח הנעורים וחייו הצעירים של חברנו עידו, נקטעו באבם לאחר שנתיים של שירות משותף.

נפילתו:

ביום ט"ז באדר תשס"ו, 16.03.2006, נפל עידו בקרב, בעת פעולה ללכידת מבוקשים, בג'נין. משפחתו של עידו, חבריו לצוות וחבריו מהבית הקימו לזיכרו אנדרטה בהר הכרמל.

סרטונים:

השארת תגובה